Ніздрюватий бетон

У наш час нових технологій зміни торкнулися навіть стандартних будівельних матеріалів. Здавалося б, що незвичайного може бути в звичайному бетоні? Тим часом, все більш популярним стає пористий бетон. Його відмінність від звичайного будматеріалу полягає в структурі. Бетонна плита складається з великої кількості сегментів, нагадуючи за будовою бджолиний вулик. Така структура дає новому матеріалу відмінні властивості, в порівнянні зі звичайним бетоном він легше, дешевше, теплоізоляція нового матеріалу краще звичайного, а саме вражаюче, що міцність осередків практично не поступається традиційному матеріалу.

Блоки з ніздрюватого бетону дуже широко використовуються в будівництві типових будівель. Порівняна легкість елементів стін дозволяє, по-перше, робити не настільки масивний фундамент, як вимагалося раніше, а по-друге, теплоізоляція будівлі виграє від використання матеріалу нового типу. Найчастіше, технологія дозволяє робити панелі з пористого бетону більш тонкими, порівняно зі стандартними будматеріалами. Незважаючи на це, такі стіни не будуть ні в чому поступатися стандартним.

Виробництво пористого бетону

Виробництво пористого бетону досить просто за технологією. Більшість сучасних заводів пропонують як сам пористий бетон нового типу, так і готові вироби з нього, найчастіше — блоки. Тут проявляється ще одне на перший погляд незначне властивість нового матеріалу: його легше доставити на об’єкт, завдяки меншій вазі. Значить, не будуть потрібні надважкий транспорт, а це сприятливо відбитися на всій будівельної кошторисі, дозволивши заощадити до 5% вартості бетону.

Деякі великі підрядники об’єднуються для спільного випуску матеріалу. У такому випадку пористий бетон виробляється в достатній кількості, а витрати на його доставку різко знижуються. Однак подібний підхід виправданий тільки у разі достатньої кількості замовлень, так як організація виробництва будматеріалів вимагає істотної разових вкладень. За свідченням великих підрядників, невеликий завод може окупити себе за 1-2 роки безперервної роботи.

Легкий пористий бетон відноситься до групи будівельних пористих матеріалів, основою яких є кремнеземисті та в’яжучі наповнювачі. Залежно від способу отримання ячеистой щільності, типи бетону класифікуються як пінобетон, газобетон, газосилікати, автоклавні і неавтоклавні бетони. Вся група включає в себе ключове поняття «легкий ніздрюватий бетон». Як правило, ціна складається в залежності від класу пористого бетону і технології його виготовлення.

Межі застосування пористих бетонів

Використовуючи універсальну структуру сировини, на його основі виготовляють блоки, які успішно використовуються в сучасному будівництві приватних будинків, котеджів і інших малоповерхових будівель. Несучі стіни з пористого бетону і внутрішні перегородки, маючи малу вагу, організують незначні навантаження на фундамент, що забезпечує можливість застосовувати полегшені конструкції. Ще один важливий фактор — вироби з ніздрюватого бетону мають максимально точні геометричні розміри. Звідси, при формуванні стіни з пористого бетону мінімізується кількість використовуваного клею для заповнення швів.

При будівництві з ніздрюватого бетону. матеріал може використовуватися як для виготовлення плит перекриттів, так і перемичок армованих або в якості самостійної теплоізоляції. Універсальні характеристики бетону — економічність, довговічність та пожежобезпечність, роблять матеріал позитивно конкурентоспроможним при будівництві будинків з пористого бетона.Ячеістий бетон ціна якого має досить бюджетний еквівалент організовує цілком доступне будівництво для всіх верств населення.

Якість виробів з пористого бетону залежить від самого початку застосовуваного сировини, але характеристики залишаються незмінними:

  • Підвищена морозостійкість (що дуже важливо при експлуатації будинків з пористого бетону)
  • Пожежобезпечність (стінові блоки з пористого бетону витримують температуру вогню 4:00)
  • Потенційна економія при використанні (кладка з блоків пористого бетону організовує малі витрати клею або розчину)
  • Висока пористість (у будинках їх ніздрюватого бетону не накопичуються шкідливі домішки і родон)
  • Міцність (допустима поверховість будівництва з пористих блоків допускається до 4 поверху)
  • Блоки добре піддаються обробці (пиляння, штроблення)

Вимоги до пористого бетону:

Вимоги, що пред’являються до пористого бетону регламентуються ГОСТ 25485-89. Тут передбачаються способи порообразованія і типи компонентів, що використовуються при виготовленні плит або перемичок з пористого бетону.

Теплоспособность будинків з пористого бетону при експлуатації.

Важливою перевагою пористого бетону є висока теплоізоляційна здатність. Пори всередині блоків з пористого бетону є хорошим теплоізолятором, а перегородки, сформовані з блоків служать відмінним звукоизолятором. Мінімальний температурний перепад між внутрішніми і зовнішніми стінами забезпечується унікальними властивостями матеріалу. Це означає, що в будинках з пористого бетону буде забезпечений максимальний комфорт.

Товщина стін з пористого бетону забезпечує мікроклімат, близький і максимально схожий з дерев’яним будинком. Кладка з блоків пористого бетону повністю виключає можливість утворення пліснявих і грибкових утворень. До того ж, блоки виробляються з мінеральної сировини, що резюмує їх екологічність.

Заходи, необхідні при будівництві будинків з пористого бетону:

  • Пристрій суцільного фундаменту
  • Армування кладки
  • Пристрій стін і перегородок з пористого бетону
  • Оздоблювальні роботи з використанням спеціальної штукатурки для пористих бетонів

Для несучих стін будівель, висотою до 2-ух поверхів, застосовуються перемички з пористого бетону. Для що не несуть будівель перемички використовуються без обмежень по поверховості.

Пористі бетони можуть використовуватися при будівництві каркасних будинків. У цьому випадку матеріал застосовується в якості наповнювача несучих стін. Даний спосіб більш актуальне при багатоповерховому будівництві. Для малих приватних будинків і котеджів доцільніше використовувати стінні блоки з пористого бетону.

Прочитати повністю: Джерело


Share →