Як намалювати очі собаки

Очі — центр портрета собаки.

Реалістичне малювання очей дуже важливо, тому що перше, на що більшість людей звертають увагу — це очі. Для портретів собак, правильно намальовані очі, можливо, найважливіший крок.

Очі різних порід собак схожі. Але форма повік і область безпосередньо навколо очей можуть бути дуже різними. Навіть колір очей розрізняється у деяких порід.

Для початку, подивіться на цю ілюстрацію, і ознайомтеся з будовою очі собаки.

Перед вами приклад фронтального малюнка собаки породи Веімаранер.

Починаємо, як завжди, з точного начерку. Робіть ваші олівцеві лінії дуже світлими (очі будувалися методом «сітки», потім лінії сітки були зняті, щоб ви могли краще розглянути)

Пам’ятайте, що при малюванні очей в анфас, вони ідеально круглі. Використовуйте трафарет, щоб намалювати райдужку. Рефлекси ж в очах не завжди круглі.

Намалюйте повіку навколо райдужки. Іноді повіку закриває частину райдужки. Якщо це відбувається, обережно зітріть ту частину райдужки, що опиниться під століттям.

Додайте повні і 3/4 тону. Зверніться до референсу (фотографії — ісходнику). Не перестарайтеся. Ви завжди можете зробити їх темніше, якщо буде потрібно.

Додайте світлі тони.

За допомогою нової растушкі (tortillion), розтушуйте зіницю. Тепер, коли ваша растушка забруднилася (зібрала на себе трохи графіту), затемните райдужку. Дивіться на исходник, щоб визначити, якої сили тон потрібен у тій чи іншій галузі.

Продовжуйте Штрихована і розтушовувати чисті ділянки навколо очей. Розтушовуйте кордону між світлими і темними тонами. Навіть якщо ваша собака має білі області вище або нижче очей, заштрихуйте їх легонечко. Ніколи не залишайте їх просто білими.

Переконайтеся, що все виглядає м’яко і плавно. Немає жорстких розмежувальних ліній між тонами.

За допомогою Клячко, почніть додавати відблиски, видаляючи графіт зі світлих областей.

Приберіть всі затінення з рефлексів. Знайдіть одну з тих тонких областей світла трохи вище очного яблука.

Примітка: Рефлекс може не завжди бути на зіниці. Іноді він на райдужній оболонці ока, а іноді він наполовину на зіниці, а половина на райдужній оболонці ока.

Додайте кілька відблисків на райдужку гумкою. Нижня половина, як правило, буде трохи світліше, ніж верхня.

Продовжуйте експериментувати з tortillion і ластиком, поки не переконаєтеся в тому, що очі виглядають як на оригіналі. Все має бути плавним і природним.

Подивіться, де відблиски на цьому Веімаранере. Рефлекс на зіниці є очевидним.

Існує також тонка смужка відбитого світла прямо під кожним з очних яблук. Вона ледве помітна, але вона є. Такі нюанси додадуть глибини очам.

Правильно намальовані очі передають настрій собаки.

Переконайтеся, що не видно ліній сітки. Інакше зітріть їх, або розтушуйте.

Реалістично намальовані очі пожвавлять портрет вашої собаки.

Автор: Steve Ramer

www.dog-portraits-inpencil.com/drawing-eyes/

Прочитати повністю: Джерело


Share →